Rozbití cyklu

od Daryla Connera
29. října 2018
Stává se to všem z nás. Je to ten zákazník s tím psem (nebo kočkou!). Lidé jsou naprosto milí. Pet je v pořádku pracovat. Existuje však opakující se problém a může vytvořit začarovaný cyklus. Jde to něco takového:

Pan a paní Brownová vám přinášejí své dlouhé štěně na jeho první návštěvu. Diskutujete o stylech a jsou šťastní, když zvednou psa. Vezmete si čas na to, abyste si s nimi promluvili o kartáčování a navrhovali správné nástroje, techniku ​​a frekvenci. O šest až osm týdnů později je štěně zpět, s několika malými spleti, ale o nic, o co se nemůžete snadno postarat. Ošetřuješ psa a znovu je vše v pořádku.

Uplývá pár měsíců a štěně se vrací. Tentokrát je to docela zamotané. Vysvětlujete poplatky za demat a upravujete psa. Trvá to více času, protože musíte udělat hodně kartáčování, než můžete domácímu mazlíčku podobný účes jako dříve. Majitelé, když se zvednou kvůli přidanému poplatku, trochu zavrčenou. (Ve alternativním scénáři neúčtujete dodatečný poplatek, i když jste museli trávit více času a vy jste ten, kdo zavrtěl.)

Při další návštěvě je pes výrazně matný. Kabát roste a majitelé se buď netče na kartáčování, nebo neprat. Informujete je, že pes bude muset mít krátký účes, a uděláte si čas na to, abyste znovu vysvětlili o udržení kabátu kartáčováním a česáním doma. Neochotně souhlasí s kratším klipem, ale když se vrátí, nejsou s drastickým novým vzhledem spokojeni.

Pak, protože se jim nelíbilo, jak se pes staral o připevnění, čekají několik měsíců, než se vrátí, takže kabát vyrůstá. a Hádej co? Když se konečně vrátí, pes je opět matný. Cyklus je nastaven do pohybu.
Reklamy

To, co se obvykle děje dál, je veselý – go -, který rozhodně není veselý. To jsou zákazníci, o kterých se nemůžeme líbit. Odmítá udržovat kabát doma, ale psovi nepřinese natolik, abychom ho udrželi v dobrém stavu. Obviňují nás, pokud účtujeme navíc za dematting a stane se strašně rozrušení, pokud je kabát oříznut, protože nemáme žádné jiné možnosti.

Máme dvě možnosti se zákazníkem, jako je tento: První volbou je pokračovat v tom, jak s nimi dělat šílený tanec. Druhou (a lepší) volbou je pokusit se přerušit cyklus. Bohužel to může být strašně složité. Zde je několik nápadů, které můžete vyzkoušet:

• Učinit další pokus o jejich naučení správných technik kartáčování. Investujte více času na to, abyste jim dal ruce – na lekci a nechte je skutečně kartáčovat a konat kabát správně, aby mohli vidět a cítit, co tento proces skutečně znamená. Nechte je přinést s sebou své nástroje pro péči. Majitelé domácích zvířat obvykle mají divoce nevhodné kartáče pro typ vlasů svého psa.

• Instalujte „program pouze s jedním časem“. Toto je politika, která uvádí, že budete psa Dematt pouze jednou, a pak pouze pokud tak učiníte, aniž byste způsobili psovi nepřiměřené nepohodlí. Pokud se pes vrátí s vážnou rohože, bude kabát oříznut.

• Vysvětlete zákazníkovi, že je v současné době nemůžete udělat radost, protože psa nepřinášejí dostatečně. Trvejte na rozvrhu, který vám umožní udržovat požadovanou délku vlasů, i když se doma netkávají. V závislosti na domácím mazlíčku to může znamenat, že musíte vidět domácího mazlíčka na koupel a kartáč – tak často jako každý druhý týden.

Pokud se nejedná o možnost, trvejte na tom, aby byl pes držen v krátkém oříznutí a stále udržuje plán schůzek 4–6 týdnů.

• Buďte pevně ohledně předběžného rezervace a vedení pravidelného plánu jmenování.

Abych byl upřímný, měl jsem omezený úspěch s výše uvedenými nápady. V případech, kdy se mohu dostat k majiteli domácích zvířat a dostat je podle pravidelného rozvrhu, mají tendenci stát se vynikajícími a věrnými zákazníky.

Pokud neustále provádějí schůzky, zavolejte, aby je zrušili a zpozdili, znovu a znovu přinesli zamotaného psa, pak je čas si se mnou pevně povídat. To jsou typy zákazníků, kteří způsobují vyhoření žertoru. Musím si připomenout, že můj život bude mnohem méně stresující, pokud je pošlu na cestu.

Nedávno jsem zažil tuto věc s nadměrným konvenčním zákazníkem pudlů. Byli jsme dobře zapojeni do tance, který se bojím. Po několika úspěšných raných ženichch dorazil pes ve výrazně matném stavu. Ořízl jsem ho s čepelí 7F a nechal na hlavě krátký oříznutí typu medvída. Majitel to nenáviděl. O tři měsíce později se vrátil a řekl: „Nechceme, abys uřízl nic kromě jeho očí a kolem jeho konečníku. Jeho vlasy jsou teď perfektní. “

Věděl jsem, že jakmile se koupe, suší a kartáčoval, vlasy vypadají mnohem déle. V mé hlavě jsem plánoval, jak bych ho ošetřoval. Vzlétl jsem asi polovinu vlasů a podíval se na délku, kterou udělal, než jsem udělal práci. Pokud jsem to udělal, měl jsem šanci, že ho při jeho příštím jmenování budu mít slušnou podobu. Ale jako jánull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *