Zjistěte, kdy byste se měli obávat o očima vaší kočky

AddThis Sharing ButtonsShare na FacebookFaceBookfaceBookshare na Twittertwittertwittershare na pinterestpinterestPintestshare to moreaddthismore3

Velké a zářivé, oči jsou jedním z nejkrásnějších a nejvýraznějších rysů kočky, ale oči někdy mohou být narušeny vodnatým nebo „prašným“ výbojem očí, které se může stát chronickým. Existuje mnoho možných příčin vývoje chronického výtoku očí u koček. Stejně jako u všech změn v očích našich zvířecích společníků by měla být veterinární lékař vyhodnocena jakoukoli chronickou změnu vzhledu pro správné diagnostické hodnocení a léčbu.

Důležitým počátečním krokem je vyhodnocení barvy a trvalé výboje a také to, zda existují jiné změny v očích, jako je citlivost na světlo, zarudnutí a otoky a zda problém zahrnuje jedno nebo obě oči. Zejména u koček je důležité pečlivě posoudit, zda existují i ​​jiné změny příznaků horních dýchacích, včetně kýchání, nosní přetížení, vypouštění, protože mnoho infekčních příčin respiračních onemocnění u koček způsobí také potenciální zánět a výtok.

Zatímco traumatická zranění oka obvykle způsobují akutnější nebo krátkodobé náhlé zánět a výtok, mnoho virových infekcí koček včetně viru kočičí herpes (tj. Rhinotracheitida) a méně běžně kočičí kalicivirus je zapojeno do chroničtějších respiračních a očních onemocnění u koček. Bakteriální infekce, včetně Chlamydie, mohou být také zapojeny do očí choroby, což je obzvláště důležité uvědomit si, protože Chlamydia je také potenciální nakažlivá onemocnění přenášená také lidem (i když riziko je nízké, protože kočičí verze, která je jiná, která je jiná, která je jiná, která je jiná, která je jiná napětí než ten ovlivňující lidi, je vysoce přizpůsoben kočkám). Z těchto důvodů má každá kočka s chronickými výbojemi očí a/nebo příznaky horních cest dýchacích důkladně veterinární zkouška pro posouzení těchto základních potenciálních infekčních onemocnění.

Chronické alergie ve vzduchu na alergeny, včetně plísní, trávy, stromů, lupiče a prachu v domácnosti, mohou také u některých koček způsobit také chronické výboje očí. Ve vzácných příležitostech mohou cizí těla ukládat do spojovacích vaky očí, což vede také k chronickému onemocnění oka. Konečně, některá plemena, včetně perských koček, budou mít větší tendenci mít chronické výboje očí kvůli anatomickému tvaru hlavy u těchto plemen. Stručně řečeno, je nutné veterinární hodnocení a úplná zkouška, zejména pokud existuje riziko škrábání nebo vředů rohovky s některými z těchto infekčních chorob.

EyesPet Healthtips pro kočky

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *