Leo’s Citlive Skin

AddThis Sharing Buttonsshare na FacebookFacebookFaceBookshare na Twittertwittertwittershare na pinterestpinterestPinterestshare to moreaddthismore1

Leo je celkově docela zdravý pes. Naštěstí jsme s ním dosud neměli žádné velké zdravotní problémy. Každou chvíli dostane občasný zápas průjmu (pravděpodobně z jídla kachního hovno), ale není to nic, co se pár dávek rychlého vyvážení nemůže opravit. Dostane také nějaké podráždění uší, pokud mu po dni na pláži nevyčistíme ucho dostatečně rychle, ale opět je to rychlá oprava s několika dávkami Zymoxu.

Jeden opakující se problém Leo od dne, kdy jsme ho přivedli domů, byla jeho kůže. Problémy s kožními problémy jsou běžným problémem mezi zlatými retrívry, takže jsme nebyli překvapeni, když jsme se dozvěděli, že Leo měl alergie na kožní. Každou chvíli si na břiše dostane malá místa a pak je olízne, což zhoršuje. Začali jsme tedy používat uklidnění. Olej z čajovníku několikrát denně stříká a vše uzdravilo. Je to úžasné léčení a uklidňující Leovu kůži, kdykoli dostane své malé vzplanutí. Není to fanoušek zvuku spreje, ale jakmile je zapnutý a vtírán, je znovu šťastný.

Nedávno jsme mu také začali dávat doplňky Omega 3. Tito opravdu pomohli potlačit jeho vzplanutí, takže nejsou tak špatné. Čekali jsme tak dlouho, než ho na ně začne, protože když byl mladší, jeho žaludek byl na všechno tak citlivý a nechtěli jsme to narušit. Nyní jeho velký chlapec žaludek zvládne většinu věcí (s výjimkou kachní hovno) a ty doplňky miluje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *