Výhody probiotik pro kočky a psy

Zdroj: holistické informace o domácím mazlíčku

Mnoho z nás považuje bakterie za škodlivé nebo dokonce smrtící, ale věděli jste, že určité bakterie jsou nejen žádoucí, ale nezbytné pro dobré zdraví vašeho domácího mazlíčka?

„Přátelské“ bakterie, jako je Lactobacillus acidophilus, Bifido-Bakterium bifidum a Lactobacillus bulgaricus, jsou jen několik užitečných mikroorganismů, které mohou sídlí u vašeho psa nebo střeva kočky, kde hrají důležitou roli při obhajování jeho těla a nemoci. Tyto druhy bakterií jsou označovány jako „přátelské“, protože spíše než způsobují nemoci a nemoc, obhajují vašemu domácímu mazlíčku před škodlivými organismy, které mohou občas napadnout jeho tělo.

Udržování tohoto komplexního ekosystému mikroorganismů v rovnováze však není vždy snadné. V této probíhající „přetahování války“ mezi přátelskými a škodlivými bakteriemi se někdy přátelské bakterie kvůli řadě příčin převyšují:

Použití léků na předpis

Proces stárnutí

Nedostatečná strava

Kompromitovaný imunitní systém

Hnojiva, pesticidy a chemické znečišťující látky

Stres

Probiotika a antibiotika

Jedním z nejběžnějších způsobů, jak se poměr přátelských a hanlických bakterií vyhýbá rovnováze, je použití antibiotik. Použití těchto drog samozřejmě nelze vyhnout, zejména pokud váš pes nebo kočka bojují s vážnou infekcí.

Bohužel, antibiotika nejsou schopna rozlišovat mezi přátelskými a škodlivými bakteriemi, takže při eradikaci škodlivých bakterií (zdroj mnoha závažných infekcí) také zabíjejí velké množství přátelských bakterií. To ponechává vašeho domácího mazlíčka ještě menší obranou, když je příště vystaven škodlivým mikroorganismům.

Chemikálie v přívodu vody a půdě mohou mít stejný účinek. Eliminují mnoho škodlivých bakterií, kterým je váš mazlíček vystaven; Narušili však také rovnováhu mezi dobrými a škodlivými bakteriemi. Tímto způsobem mohou mít chemikálie také negativní dopad na zdraví vašeho domácího mazlíčka.

Dokonce i přirozená událost, jako je stárnutí, může ovlivnit rovnováhu dobrých a škodlivých bakterií ve střevním traktu vašeho domácího mazlíčka. Bez ohledu na příčinu, pokud váš domácí mazlíček ukazuje některý z příznaků nezdravého střevního traktu, mělo by to sloužit jako červená vlajka: je čas zasáhnout a pomoci vašemu mazlíčku získat jeho střevní ekosystém zpět na správnou cestu. Některé z nejběžnějších příznaků nezdravého zažívacího traktu jsou následující:

nadýmání

zácpa

průjem

Sluggishness

Problémy s kožními problémy

Syndrom dráždivého tračníku (IBS)
Syndrom dráždivého tračníku (IBS)

Probiotické doplňky pro psy a kočky

Jedním z nejjednodušších a nejúčinnějších opravných prostředků pro špatné trávení je podávání probiotik vašemu domácímu mazlíčku. Probiotika jsou doplňky složené z různých druhů přátelských bakterií. Složky v nich se mohou lišit od značky ke značce, stejně jako metody doručení. Například probiotika mohou přicházet ve formě tobolky, pasty, kapaliny nebo tabletu. Mohou být dokonce zahrnuty do některých značek komerčního krmiva pro domácí zvířata, ačkoli to není považováno za nejlepší zdroj, protože podle některých studií některé značky neobsahují částku ani druh probiotik, které jsou uvedeny na štítcích. Z tohoto důvodu jsou doplňky považovány za účinnější způsob, jak jít.

Správný vzorec

Co byste tedy měli hledat při nakupování probiotik? Především chcete vzorec, který se skládá z kvalitních ingrediencí, které pomohou obnovit rovnováhu mikroflóry ve střevním traktu vašeho domácího mazlíčka. Vzorec, který obsahuje poměr 1: 1: 1, by měl tuto potřebu řešit enterococcus faecium.

Pokud hledáte informace o tom, jak spravovat zdraví vašeho domácího mazlíčka s holistickými nebo přírodními výrobky pro péči o domácí mazlíčky, jako jsou doplňky výživy, vitamíny, nutraceutiky a další přírodní léky, je pro vás holistické informace o domácím mazlíčku. Mají více než 100 přírodních produktů pro domácí zvířata včetně vitamínů a doplňků výživy, nutraceutiky a dalších přírodních léků. Stránka také nabízí širokou škálu dobře napsaných a zkoumaných článků a dalších informací o zdravotních otázkách zvířat.

Ingrid King

Mohlo by se Vám také líbit:
Probiotika: Jeden z nejdůležitějších doplňků pro vaši kočku

Výhody trávicího enzymů pro kočky

Výhody doplňování omega-3 pro kočky

«Autorka Mystery a její kočky – host Post od Lorny Barrettové
Recenze knih: Catsong od T.J. Banky »

4 komentáře k výhodám probiotik pro kočky a psy

Ingrid říká:

11. listopadu 2009 v 13:45

Layla, dal jsem stejnou probiotiku, kterou jsem občas vzal do Amber ve vzácných dobách, kdy měla průjem, a vždy to pomohlo vyčistit věci hned. To bylo provedeno v pořádku mého veterináře.

Odpověď

Layla Morgan Wilde říká:

11. listopadu 2009 v 11:10

Moje staré koťátka zřídka měla nadýmání, ale v poslední době Merlin. Děkujeme, že jste na to osvětlili. Zajímalo by mě, jestli bych mu mohl dátnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *