Leo Sploots

AddThis Sharing ButtonsShare to FacebookFiceBookfaceBookshare na Twittertwittertwittershare to PinterestPinterestShare to Moreaddthismore

Leo věří, že je to jeho svět a my v něm žijeme. Je velmi pomalu, ale jistě se učí, že je to můj svět, a já jsem šéf. Než jsme přivedli Leo domů, koupil jsem roztomilý tmavě modrý límec s odpovídajícím vodítkem, o kterém jsem věděl, že jeho srsti doplní, za předpokladu, že by se příliš nevytáhl, protože byl štěněm. Mladý chlapec se mýlil.

Prvních pár týdnů s ním šel s námi naprosto v pořádku. Netahoval se a následoval nás, když jsme pokračovali v chodu, kamkoli jsme chodili – ne, že jsme šli daleko, protože byl ještě trochu štěně. Jak týdny uplynuly, jeho zvědavost, smělost a tvrdohlavost rostla – hodně. Začal tlačit hranice a tahat mnohem více, na které jsem byl poněkud připraven.

Na to, na co jsem nebyl připraven, bylo, aby se Leo dostal do plné polohy „Sploot“, když nechtěl někam jít. Přiznám se, že je to pravděpodobně nejroztomilejší věc na světě, ale také jedna z nejvíce frustrujících – jako když to dělá uprostřed ulice a auta čekají na procházení.

Takže jsem si koupil postroj s dopředným háčkem v naději, že vyléčí Leovo tahání a roztříštění. Výsledek? Funguje to zázraky na tažení! Už se neduhne a přesměruje ho na stranu, takže nakonec přirozeně zpomalí. Pokud jde o skvrny, mělo to téměř opačný účinek. Teď to upustí, jako by to bylo horké jen pro zábavnou jízdu, kterou dostane, když ho tahuji. Viděl jsem ta vtipná videa psů, která si užívají, že jsou taženi, zatímco na postroji. Není to tak vtipné, když je to váš vlastní pes.

Splní váš pes v nejhorším možném čase? Dejte mi vědět v komentářích níže!

psí behaviordogs

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *