Zeptejte se behavioristu koček s Dr. Marci Koski: Cat nebude pokrývat ložiska krabic s vrh, kočka vytahovat kožešinu a další

tento příspěvek obsahuje přidružené odkazy*

Dr. Marci Koski je certifikovaným profesionálem pro chování a školení, který obdržel specializované a pokročilé certifikáty ve školení a chování od Institutu pro chování zvířat. Zatímco Marci byla nadšená o všech zvířatech a jejich blahobytu, kočky vždy měly ve svém srdci zvláštní místo. Ve skutečnosti si Marci nemůže vzpomenout na dobu, kdy byla v životě bez alespoň jedné kočky. V současné době se spoléhá na své pětičlenné podpůrné zaměstnance, aby si zachoval kočičí povinnosti své domácnosti.

Vlastní společnost Marci, Kočičí chování, se zaměřuje na udržování koček v domácnostech a na opuštění ulic nebo útulků v důsledku problémů s léčitelným chováním. Marci věří, že počet koček, které jsou opuštěny a/nebo eutanizované v útulcích, může být výrazně sníženo, pokud strážci lépe pochopí, co vede jejich kočky k určitému chování, a naučit se, jak pracovat se svými kočkami, aby podpořili vhodné chování místo nežádoucího.

Máte otázku pro Dr. Marci?
Nechte to v komentáři a ona na to odpoví příští měsíc!

Kočka nepokrývá moč nebo vklady stolice

Ahoj Dr. Marci!

Děkujeme, že jste si udělali čas na pomoc! Moje kočičí Lily má 10 měsíců stará a ona nepokrývá její čůrání nebo hovno:/ ona udělá díru a udělá její firmu, ale poté velmi krátce „poškrábá“ stranu vrhu. Dnes například také poškrábala nohu stolu vedle krabice vrhu (???). Není prohlášena, je kastrovaná a zdravá. Zkontroloval jsem její tlapy a klouby a všechno je v pořádku! Používáme normální, shlukovací vrh.

Další divná věc, kterou dělá, je to, že po jídle mnohokrát se také poškrábá na podlaze nebo po stranách, kde jí. Přál bych si, aby vynaložila tolik úsilí na pokrytí jejích věcí, myslím, že je vyděšená!

Doufám, že nám můžete pomoci, protože není tak příjemné vidět/cítit to hahaha. Nejsem také hrdý na to, že jsem se několikrát pokusil prokázat, ale nemá zájem věnovat pozornost.

Děkuji ještě jednou! – Lucia

Ahoj Lucia,

Ahhh, ano – obávané dárky na odpadky! Kočky obvykle pohřbí svou moč a výkaly, aby zakryly svou vůni, což pomáhá zabránit predátorům v tom, aby zjistili, kde jsou, nebo upozorní svou vlastní potenciální kořist na jejich přítomnost. Většina koček se učí pochovat odpadní produkty od své matky, ale pokud jsou koťata odstraněna z vrhu nebo oddělena od své matky v mladém věku, možná nedostaly šanci tuto lekci naučit. Nebo je jejich máma možná neučila, nebo se jednoduše naučili lekci velmi dobře. V žádném případě to není tak příjemné, když dostanete pěkný závan čerstvých – dárků – z litterboxu!

V tuto chvíli si nejsem jistý, že budete moci vyškolit Lily, aby skutečně pohřbili její odpad. Prochází však pohyby, i když na špatném místě, a to je dobré znamení, že ji možná budete moci přimět, aby za správných okolností pohřbila její odpad. Jedna věc, kterou byste si mohli myslet na změnu, je velikost jejího litterboxu. Pokud je to příliš malé (jak je většina komerčních litterboxů), nebude mít dostatek místa na to, aby se otočila, škrábala, kopala a pohřbila. Vřele doporučuji používat jednoduché mělké zásobníky (hluboké 5 nebo 6 palců), které si můžete zakoupit v jakémkoli cílovém nebo Walmart Store za 10 $ nebo méně. Pokud vaše kočka močí při vstávání (někteří to dělají!), Můžete si koupit velký vysokoboký úložný tote a nakrájet dveře ve tvaru písmene U (a zahodit víko) jako alternativu. Získejte úložný koš, který je alespoň 1,5x délku vaší kočky (bez ocasu), a mějte na paměti, že větší je lepší! Měla by mít dostatek prostoru, aby se otočila celou cestu, aniž by se dotkla stran krabice. Tímto způsobem se může skutečně poškrábat, když je v krabici a zakrývat svůj odpad.

Další věcí, na kterou je třeba myslet, je typ vrhu, který používáte. Pokud se posadí na okraj krabice a snaží se vyhnout se dotyku vrhu (posazení se může také stát, pokud je krabice příliš malá), nemusí se jí líbit vůně nebo texturu samotného vrhu. Kočka, která miluje svůj vrh, obvykle stráví nějaký čas v krabici před a po „uložení“, jen poškrábání a kopání. Doporučuji jemnozrnné shlukovací vrh, který je zcela bez centra. Moji klienti měli velmi dobrý úspěch se shlukovacími vrhky hliněné, ale existují i ​​jiné typy shlukovacích vrhů, pokud máte obavy o dopady na životní prostředí nebo jiné faktory.

Pokud jde o poškrábání, aby zakryla jídlo po dokončení, je to docela typické pro masožravé beasties. Kočky jsou predátoři, kteří nemusí dokončit jídlo na jednom sezení; Kočky ve volné přírodě se naučily „ukládat do mezipaměti“ své zabíjení a zakryjí je, aby skryly vůni před ostatními predátory, kteří chtěli ukrást jídlo, nebo upozornit další kořist zvířat o jejich přítomnosti.

Doufám, že to pomůže – vím, že není zábavné cítit čerstvé littenullnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *