Moudrost Yochabel: The Food Connection

host Publish by Casey Hersch

Toto je třetí ze série příspěvků od Casey Hersch. Casey prochází spoustou lekcí, které objevila o péči o Yochabel během své nemoci, včetně její snahy zabránit Yochabelově rakovině v růstu/šíření, bariéry přítomné s vyššími kočkami, variace dietního plánu včetně doplňků i bylin, stejně jako stejně přesně jak se zaměřit na potřeby soukromé kočky. Yochabel byl nejen Caseyho kočičí společník. Nechala Caseyho s metodami, jak se vyrovnat s vlastní nemocí, stejně jako s vyšším pocitem přijetí a vděčnosti.

Moje žena je foodie

Byl to náš první den spolu. Byl jsem nadšený a také úzkostný ve stejnou dobu, nejistý přesně, jak se Yochabel změní na její nový domov. Když se manévrovala v posteli trapně, upřednostňovala její ideální stránku a pomalu se zmírnila do sedací polohy, její oči zůstaly zamčené mým. Když jsem procházel, dělala své normální práce, její bitů měly vlastní život, když se po mě natáhly, když jsem chodil kolem, kartáčoval nohu. Nepochybně si něco přála …

A pak se to stalo. Nalil jsem kopečku granule do misky. Vyskočila se z postele a omítla se svým tělem Roly-Poly a také zadek přesunul její metodu do mísy Kibble. Když se vrhla na žaludek, roztáhla nohy naplocho na podlahu, kolébala misku a nedělala nic jiného než dohodu s rostlinou. Slyšel jsem orchestr zvuků: „Naw, naw, naw, purr, purr, gurgle, bubna, burp!“ Tato žena je foodie! Během několika minut byla celá mísa jídla pryč. Za předpokladu, že její nadšení, jsem si představoval, že stravování bylo značným zdrojem pohodlí a potěšení v jejím předchozím životě.

Yochabel byla mírová kočka. Během let, které jsme společně strávili, se na jedné straně mohu spolehnout, kolikrát jsem ji slyšel. Nicméně v době jídla jsem ji mohl slyšet jíst z celého domu. Yochabelovo nadšení pro jídlo, stejně jako její zájem o něj, mě vždycky usmál. Cítil jsem, jak se můj duch zvyšuje, kdykoli jsem viděl její výkony jídla. Zaparkovala se uprostřed podlahy kuchyně, nebezpečí webového provozu a čekala na menší možnost, že bych snížil jeden smidgen jídla (nebo si nepamatuje, že jsem ji právě krmil). Zůstala by na jednom místě a také využila přední nohy, aby se otočila kolem, chránila bolavé zadní nohy, aby zjistila, zda by mohla zachytit „překvapivé“ kus jídla. Abychom jí vyhovovali jako do kuchyně, vyvinuli jsme speciální „podstavec“ (kobercová nástupiště zakrytá 6 palců od podlahy, aby mě mohla užít, aniž by namáhala její artritický krk). Seděla, bez rizika z úniků z horkého kamen, a také čekala na své yummies. V průběhu času jsme museli snížit platformu na 3 palce od podlahy pro bezpečnost. Když věřila, že cítila jídlo, pozastavila veškerý úsudek a také se odhodila ze svého podstavce a uvědomila si až poté, co objevila kus jídla, že měla tělo zabít své křehké tělo na linoleum. Chápu, že by řekla, že to stojí za to. Jídlo bylo opravdu její vášeň.

Všimněte si nadšení a radosti vaší kočky a také je využijte k uzdravení

Vzal jsem si všiml jsem si Yochabelovo nadšení pro jídlo od prvního dne. Tato informace byla důležitá, protože jsem se o ni staral, zejména když založila přechodný karcinom buněk (rakovina močového měchýře). S chronickým zdravotním problémem je jednoduché nechat to vzít v životě člověka a odebrat veškerou radost. Některé nemoci, zejména rakoviny, snižují chuť k jídlu. Podobně jako u lidí může rakovina způsobit, že se naši kočičí společníci jeví jako „koneční“. Zdá se, že nic není uspokojivé nebo chutná dobře. Často předpokládáme, že přestali jíst, protože jsou připraveni zemřít, spíše než přemýšlet o jiných důvodech. Tyto modifikace v chuti i preference mohou být výsledkem rakoviny (a věku) a také nejsou v rámci kontroly pacienta. Nevolnost, nedostatek energie a další tělesné úpravy mohou ovlivnit chuť k jídlu. Když se Yochabelova chuť k jídlu i vkus změnila, cítil jsem, že to není od té doby, co si přála přestat jíst. Bylo to od té doby, co její tělo potřebovalo něco jiného než to, co jsem ji používal. Stejně jako když mi moje máma poskytla polévku drůbeže, když jsem byl nemocný s chřipkou, musel jsem objevit Yochabelovu verzi drůbeží polévky, abych jí pomohl jíst v těžkých dobách.

Yochabel mě naučila řadu lekcí, které zlepšily její zdraví, díky ní se jí pohodlně a také mohla potěšit její nadšení – jídlo – s extrémně posledním dnem. Jak zdůraznilo Yochabelovu moudrost: Ochrana pouta, léčivé kolo zahrnuje nadšení jako jeden klíčový prvek uzdravení. Ujistil jsem se, že jsem vychovával její nadšení pro jídlo a také upřednostňoval metody, jak udržet toto štěstí v jejím životě a zároveň podporovat její zdraví. Všechno, co nám poskytuje štěstí, musí být rozšířeno (i když má na paměti rovnováhu).

Změna může být pro kočičí rodiče těžší než pro kočku

V průběhu letnullnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *