Je spaying/kastrace pro mého psa nejzdravější možností?

Je spaying/kastrace nejzdravější možnosti pro mého psa?

Nikdy jsem se nepoužíval k tomu, abych se týkal metody spaying/kastrace psů i koček. Můj mazlíčkový pes eso byl vykastrovaný, než jsem ho objal, a také jsem měl své kočky vykastrované, protože jsem věřil, že to je přesně to, co chcete dělat. Rovněž jsem pochopil, že by to pravděpodobně snížilo nežádoucí chování, jako je označení.

Dnes se dívám na spaying a také na kastrování jinak.

V tomto příspěvku:

1. Zda to, zda je domácí zvíře, je osobní volbou nebo ne kastraci, a chci, aby to majitelé domácích zvířat uznali.

2. Spaying i kastrování má kromě potenciálních zdravotních a wellness rizik potenciální výhody zdraví a wellness. Majitelé domácích zvířat by měli slyšet obě strany, stejně jako já doufám, že vytvoří místo pro upřímnou diskusi.

Potenciální výhody zdraví a wellness pro spaying/kastraci psa

Většina veterinárních lékařů ve Spojených státech bude obhajovat rané spaying a také kastrovat pro všechny psy. To je pro řízení obyvatelstva a prospektivní zdraví a wellness výhody. Navíc, pojďme se s tím vypořádat, spayed/vykastrovaná rodinná mazlíčci jsou běžně mnohem snazší s nimi než neporušený mazlíčci.

Potenciální zdraví a wellness výhody spayingu:

Spayova chirurgická léčba zahrnuje eliminaci dělohy a vaječníků. V průběhu let mi veterináři mých psů vždy říkali, že jeden ze zdravotních a wellness výhod spayingu zahrnuje minimalizaci nebezpečí psa stanovení rakoviny prsu.

Je to od té doby, co chirurgická léčba spay brání pes ve vytváření estrogenu, stejně jako bez estrogenu, podle Ted Kerasote v knize „Pukka je slib: Pásení po dlouhodobých psech“. Rakovina prsu je nejtypičtějším typem rakoviny u intaktních ženských psů a také spousta veterinářů obhajuje spayng pes před jejím prvním teplým cyklem – ve věku ve věku čtyř měsíců.

Druhým přínosem pro zdraví a wellness pro chirurgickou léčbu spay zahrnuje zbavení nebezpečí psa na rakovinu vaječníků, vzhledem k tomu, že nebude mít vaječníky. Konečně, bez její dělohy, nehrozí žádné nebezpečí, že by založila Pyometra, což je infekce dělohy a někdy fatálního, složeného Kerasote v „Pukkově slibu“.

Potenciální zdraví a wellness výhody kastrace:

Jako vždy jsou muži o něco méně složití:

Odstraňte koule a také se zbavíte nebezpečí rakoviny varlat.

Jaké je však nebezpečí psa na prvním místě vytvoření této nemoci?

Závisí to na psa!

Existují všechny druhy aspektů, které by mohly hrát funkci v možnostech psa na založení rakoviny mléčné žlázy, vaječníků nebo varlat. Musíme zvážit, pokud je to možné, plemeno psa, genetiku, historii domácnosti, věk, hmotnost, strava, obecné zdraví atd.

Celkově má ​​neporušený ženský pes pes 3,4 procentní možnost stanovení rakoviny prsu za jejího života, složený kerasote. Pokud je před svým prvním teplým cyklem spayed, její nebezpečí klesne na 0,5 procenta.

Stačí to k ověření operace spay?

Nevěřím tomu, ale to je stejně jako každý majitel psů pro domácí mazlíčky. Navíc musíte přemýšlet o plemeni svého psa a dalších faktorech.

Švédská výzkumná studie poskytla Springer Spaniels, dobermans a boxery, jako je tři plemena s největším nebezpečím pro rakovinu prsu z 51 plemen, podle Kerasote.

A co nebezpečí rakoviny vaječníků?

Podle Dr. Jeff Werber, veterináře Los Angeles, jsou u psů neobvyklé u psů neobvyklé. Normálně k nim dochází u starších psů a obvykle nezpůsobují příznaky. Stále však navrhuje spaying a kastrování rodinných mazlíčků pro „celkové zdraví, pohodu“ a zdravotní výhody.

Werber uvedl, že některé zprávy naznačují zvýšené nebezpečí rakoviny vaječníků pro plemena, jako jsou Bostonské teriéry a německé pastýře. Uvedl, že míra léku u maligních nádorů vaječníků je asi 50 procent.

Podle Kerasote je plemeno psa také aspekt, když přemýšlíte o jejím nebezpečí Pyometra. Zatímco asi polovina neporušených psů Bernese Mountain a rotvajlerů bude mít Pyometra v určitém okamžiku, platí to pouze pro 10 procent beagles. Ve stejnou dobu má pes Bernese Mountain Pet extrémně nízký nebezpečí, že za její život stanoví rakovinu prsu.

Vidíte přesně, jak se to komplikuje? Nejlepší volba pro jednoho domácího psa nemusí být nutně nejlepší volbou pro všechny psy. A o rakovině nerozumíme.

A co muži?

Celkově je neporušená možnost mužského psa stanovit rakovinu varlat 0,09 procenta, napsal Kerasote. Survival rates with early detection are between 90 as well aS 100 procent.

Podle Werbera není příčina nádorů varlat u psů.

“Psi s neseskovanými varlatami jsou 13krát mnohem větší pravděpodobnost, že v nedescenzovaném varlatu stanoví rakovinu než psi s typickými varlatami,” řekl. Předpokládá se, že to je kvůli zvýšené tělesné teplotě a také nebyly identifikovány žádné další nebezpečné aspekty.

Pokud jde o rakovinu prostaty, někteří veterináři budou uvést, že se to vyhýbá, ale podle Kerasote to tak není. Novější výzkumná studie uvádí, že rakovina prostaty je u kastrovaných psů opravdu mnohem typičtější.

Jaké jsou tedy potenciální nebezpečí zdraví a wellness pro spaying i kastrování?

Opět to opravdu záleží na zvláštním domácím psovi a na jeho osobním nebezpečí pro konkrétní nemoci.

Další rakoviny, problémy kloubů a další

Některé nedávné studie ukázaly, že spayed i vykastrovaní psi s velkým pásem jsou podle Werbera mnohem pravděpodobnější. To ukazuje, že sexuální hormony mohou pomoci zastavit rakovinu kostí později v životě, stejně jako spousta veterinářů nyní doporučuje čekat na spay a kastrovat větší plemena, dokud psi nejsou roční.

Některé studie uvádějí spayed i vykastrovaní psi mnohem častěji stanoví dysplazii kyčle, což je mnohem větší pravděpodobnost, že jejich ACL roztrhnou a mnohem častěji budou mít podle Kerasote nežádoucí účinky na vakcíny. Také, pokud kastrovaní psi stanoví příznaky Alzheimerovy choroby, jejich příznaky jsou mnohem pravděpodobnější, že se rozvíjí mnohem rychleji.

Podle Kerasote, když jsou psi spayed nebo vykastrovaní, jejich nebezpečí rakoviny močového měchýře stoupá. Spayed ženy jsou mnohem pravděpodobnější než neporušené ženy, které mají inkontinenci moči. Rovněž je mnohem pravděpodobnější, že budou náchylní k obezitě.

Werber rovněž uvedl, že menší nevýhodou pro spaying a kastrování je to, že modifikovaní psi mají tendenci se zvyšovat, pokud nejsou provedeny žádné úpravy na jejich stravu. Tomu samozřejmě lze zabránit s dietním plánem a také cvičebním plánem.

Ve výzkumné studii o zlatých retrívrech byli muži vykastrovaní před 12 měsíci dvakrát vyšší pravděpodobnost, že dostanou dysplazii kyčle a třikrát častěji získala lymfosarkom, složila Dr. Patricia McConnell na svém blogu na druhém konci vodítka. Výzkumná studie rovněž zjistila, že ženy po 12 měsících spayly čtyřikrát, což je mnohem větší pravděpodobnost, že rakovinu krevních cév získají než neporušené ženy nebo rané ženy.

Studie Golden Retriever si můžete prohlédnout zde [1]. Analyzovala pět onemocnění a zjistila, že míra nemoci byla podstatně zvýšena, když byla provedena kastrování nebo spaying, bez ohledu na věk.

McConnell rovněž odkazoval na studii ženských rotvajlerů z roku 2009, která objevila psi spayed po věku 6 let, byla 4,6krát mnohem větší pravděpodobnost, že online do 13 let než ti, kteří byli spayováni v mladším věku.

“Člověk nevyžaduje, aby byl veterinářem nebo fyziologem, který má podezření, že eliminace orgánů produkujících hormony má hluboký dopad na fyziologii těla, kromě toho, že se zbavuje prospektivní reprodukce,” napsal McConnell.

Estrogeny ovlivňují močový trakt, srdce, krevní cévy, kosti, prsa, kůži, vlasy, slizniční membrány, pánevní svaly i mozek, napsala. Androgeny vytvořené ve varlatech hrají funkci ve svalové hmotě i ve vývoji skeletu.

Proč nepřátelství?

Bohužel chápu, že se o tomto tématu nemohu skládat, aniž bych byl „napaden“. Pro mě je pro mě důležité složit toto téma bez ohledu na to, jak přesně reaguje obecné sousedství pro domácí zvířata.

Zatímco mi záleží na řízení populace a objevování domů pro každého jednotlivého domácího psa i pro kočku, také se velmi zajímám o zdraví a wellness a odolnost mých osobních zvířat.

Opravdu bych rád viděl, jak se lidé dostanou kolem konceptu, že všichni majitelé domácích zvířat, kteří se rozhodnou, že se nechají na spay/kastrovat, jsou okamžitě „nezodpovědní“.

I comply with the blog Some thoughts about Dogs, which is written by Tegan Whalan. Je chovatelkou hraničních teriérů v Austrálii a také složila publikování nazvanou přestupky chovných psů. Not surprisingly, she’s been unfairly criticized just for being a breeder.

This is a quote from her post:

“No, I don’t believe testicles as well as ovaries define accountable pet ownership. accountable pet owners keep their animals contained to their property, fairly treat all medical problems, as well as only breed healthy dogs that are good representatives of their breed.”

That’s exactly how I see it as well.

I do comprehend it’s tough to see past what is ideal in front of us. I’ve spent a great deal of time voLunteering s útulky a také záchrannými skupinami, a také je obtížné vidět všechny ty psi bez domova.

Neexistuje však žádná souvislost mezi mým domácím psem a tím, co se děje s miliony zabavených psů i koček. Jsou to dvě oddělené věci. Ať už má můj pes pes své sféry nebo ne, nebude se pářit, protože ho udržuji. (Ace byl kastrovaný před lety. Moje štěně Remy ještě není kastrovaná.)

Alternativy ke spayingu a také kastrování

Neobhajuji se proti spayingu i kastrování, ale určitě existují možnosti, které je třeba zvážit.

Vzdělávání o úpravách návyků

Pro mnoho z nás je spaying i kastrování s největší pravděpodobností stále nejlepší možností přemýšlet o „pevných“ zvířatech, s nimiž je mnohem snazší online (i když ne vždy). Mnoho lidí nechce nabízet s teplými cykly psa, označením atd. Ale jsou tyto „problémy“ tak obtížné řešit?

Existuje spousta majitelů domácích psů, kteří udržují své psy neporušené, stejně jako psi, stejně jako lidé zvládnou, aby existovali v pořádku. Psi se v domě neznají. Žádní psi nedostanou „knockp up“, pokud není plánováno. Boje mezi psy nejsou žádným typem mnohem typičtější než mezi psy v jakémkoli druhu jiné domácnosti atd.

Možná někteří majitelé psů pro domácí zvířata jen vyžadují mnohem více vzdělání, jak přesně lépe zvládnout své neporušené psy? Nevím, co si myslíš? Nikdy jsem neměl neporušeného psa, takže mám pocit, že bych mohl využít nějaké vzdělání sám.

Méně invazivní postupy se stejným výsledkem konečného výsledku

Spají a také kastrováme pro kontrolu populace, tak proč veterináři ignorují méně invazivní volby tubálních ligací a vasektomií? Jedná se o relativně typické postupy u lidí. Proč nemůžeme využít přesně stejnou techniku ​​s našimi domácími mazlíčky? Tato metoda nemohou reprodukovat, ale stále budou mít své užitečné sexuální hormony.

Doggy Antistening Control?

Je zřejmé, že by to měla vlastní nebezpečí, pokud jde o hormony, je to však životaschopná možnost.

V září veterinární lékaři ve Spojených státech plánují chytit 300 divokých ženských psů na dvě izolované indické rezervace a také je podle The Associated Press [2] vstříknout vakcínu proti narození. Toto bude pouze studie, ale vakcína má obsluhovanou bílou ocasnou jeleni, divoké koně, wallabies i fretky.

Proč by to nebyla volba pro naše domácí mazlíčky?

Bolí váš mozek ještě?

Považuji spaying i kastrování jako osobní volbu a také to, co vypadá jako nejlepší volba pro mé psy, nemusí být nutně ideální volbou pro vás. Opravdu nechápu, co udělám se svými budoucími psimi, ale všechny volby stojí za vážnou myšlenku.

Opravdu chci slyšet, co o tom všichni věříte!

Prameny:

1. Gretel Torres de la Riva et al. (2013) “Neutering Dogs: impacts on Joint Disorders as well as Cancers in golden Retrievers.” PLoS ONE

2. Susan Manning (2013) “Birth manage shots might change life in bad areas.” USNews.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *