PETMEDS® Diagnostika hypothyreoidismu u psů

AddThis Sdílení tlačítek na FacebookFacebookFace Share na Twittertwittertwittershare na pinterestpinterestPintestshare to moreaddthismore4

Hypotyreóza nebo nízká štítná žláza je nejtypičtější hormonální onemocnění pozorovanou u jakéhokoli druhu plemene. Příznaky hypotyreózy mohou zahrnovat letargie, přírůstek na váze, nudné suché vlasy a predispozice k infekcím uší nebo kůže k chladné nesnášenlivosti, trávicí trakt, kloub nebo neurologickou dysfunkci. Diagnostika hypotyreózy může být někdy obtížná a obvykle záleží na celkovém panelu krve štítné žlázy, který zahrnuje kromě štítné žlázy a autoprotilátek tyreoglobulinu T4, volný T4, volný T4.

Mnoho veterinářů provozuje pouze T4, který často diagnostikuje tento stav, protože mnoho jiných nemocí může snížit hladiny T4. Léčba hypotyreózy zahrnuje poskytnutý náhrada hormonu štítné žlázy obvykle u typu T4 chápaného jako značka levothyroxinu nebo názvu soloxinu. Většina psů získá tento lék dvakrát každý den alespoň zpočátku, zatímco někteří psi lze udržovat, když je dosaženo každodenního soloxinu po předběžném řízení.

Vzhledem k tomu, že psi s hypotyreózou mají tendenci přibírat na váze, je důležité poskytnout těmto mazlíčkům přiměřené každodenní cvičení nebo procházky. Objevil jsem doplňky bohaté na jód, jako je řasa, kromě vitamínu E a selenu mohou být užitečné při regulaci psů hypotyreózy. Když se na první pohled diagnostikuje, krevní práce se obvykle opakují za 4-6 týdnů, aby se zajistilo, že hladiny krve jsou přiměřené, a pak, když každých 6-12 měsíců poté, pokud se klinické znakové fotografie nezmění.

Hypotyreóza

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *