Ocas Docking a také oříznutí uší

AddThis Sdílení Tlačítka na FacebookFacebookFaceBookshare na Twittertwittertwittershare to pinterestpinterestpinterestshare to moreaddthismore6

Ve veterinární medicíně existuje spousta volitelných chirurgických zákroků, které se nemusí nutně zdokumentovat výhody nebo výhody zdraví a wellness. Některé postupy se provádějí od požadavků na plemeno, jakož i z kosmetických důvodů, spíše než přímé prospěch zdraví a wellness soukromého zvířete. Dva z nejtypičtějších postupů, které se stále provádějí z těchto důvodů, zahrnují oříznutí uší i ocasní dokování specifických plemen psů pro domácí zvířata. Zatímco spousta rodinných mazlíčků se zdá, že takovými postupy nedotknou dlouhodobou, zjišťuji, že tyto chirurgické zákroky jsou bezpochyby velmi bolestivé, protože zahrnují odstranění částí končetin bohatých na nervy.

Zatímco veterináři se snaží a provádějí tyto volitelné postupy u extrémně mladých štěňat, dlouhotrvající emocionální traumatické dopady nejsou dobře pochopeny. Ocasní dokování prováděné za pár dní starých štěňat se obvykle provádí bez anestezie, stejně jako štěňata budou při provádění procedury běžně plakat. Zatímco oříznutí uší se obvykle provádí v anestezii u starších štěňat, stále existuje potenciální doba uzdravení, kromě nebezpečí občasných problémů v době dozrávajícího imunitního systému.

Pokud jsou tyto postupy provedeny, vždy se doporučuje lék na analgetickou bolest. Rovněž budu používat přírodní homeopatické léky, jako je Arnica, Hypericum a Staphysagria, kromě květinových esencí, jako jsou klidné, aby pomohly minimalizovat emoční i fyzickou bolest.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *