Pára štětců a shluků hřebenů

od Jonathana Davida
1. června 2020
Když jsem byl mladší muž s plnou hlavou vlasů (tuket tady, pro případ, že jste to nevěděli), měl jsem oblíbený štětec a hřeben, který bych použil ke stylingu vlasů. Ach jo, byl jsem ten chlap; Nemohl jsem dostat vlasy v pořádku, pokud jsem neměl svůj oblíbený štětec a hřeben. Víte – ty, které vám pomohou dosáhnout přesného stylu, který si představujete ve vaší hlavě.

No, jako domácí mazlíčky, jsme stejně – ale desetkrát! Kartáče a hřebeny jsou dvě kategorie nástrojů, o kterých všichni víme, že jsou pro péči o domácí mazlíčky nezbytné, ale ohromující pravdou je, že máme tolik různých štětců a hřebenů, z nichž si můžete vybrat, může to být matoucí a zastrašující. Ale proč existuje tolik různých typů štětců a hřebenů a na co jsou všichni určeni?

Krátká odpověď zní, že existuje tolik různých typů kabátů, textury, délky a požadavky na konkrétní potřeby péče, takže máme štětce a hřebeny. Skutečná odpověď je však mnohem hlubší. Existuje celá řada kartáčů a hřebenů, které jsou navrženy se specifickými potřebami a požadovanými výsledky, které pomáhají mazlíčkům dosáhnout nejlepšího péče – ať už ukazujete svého psa, soutěžíte v soutěžích o péči nebo děláte každodenní péči o salon.

Kartáče

Začněme rozdělením štětců a tím, co jsou nejlepší, jsou, ale nejen na ni. Experimentujte někdy a můžete najít některé nástroje velmi všestranné!
Reklamy

Slicker kartáče

Nejčastěji používaným štětcem v našem průmyslu je úzký kartáč. Přicházejí v mnoha velikostech a tvarech, některé vyrobené z plastu, jiné vyrobené z kovu a některé z dřeva, ale základní princip je stejný. Jsou to kartáč s gumovou podložkou a jednotným shlukem hustých, jemných kolíků obvykle ohnutých, ale někdy rovných s různými délkami. Mají nejčastěji obdélníkový tvar, ale lze je nalézt v kulatých, čtvercových a trojúhelníkových tvarech a některé jsou dvojnásobné s kolíky sahajícími z obou stran. Napětí gumové podložky, počet kolíků na čtvereční palec a délka kolíků ovlivňují odpor kolíků proti kabátu a mění konečný výsledek.

Například některé úhledné kartáče jsou husté s krátkými, velmi tuhými kolíky s velmi malou flexibilitou. Tento typ štětce má odstranit krátké, těsné podsahy z kratších plemen potažených tím, že se spojí spoustu podsady a vytáhne jej nahoru a pryč od zdravých strážců. Tento kartáč proti delší, měkčí kabáty by se snadno neklouzaly; Uchopilo by to a vytáhlo vlasy a riskovali byste rozbití a poškození těch delších, měkčích kabátů.

Stickerovy kartáče jsou skvělým nástrojem pro chmýří sušení psího kabátu a použití pravého úhlesky pro typ kabátu ovlivní způsob, jakým vlasy vypadají, když byly úplně sušeny. Dávám přednost použití úhledného kartáče s méně hustými kolíky a určitou flexibilitou kolíků, když jsem chmýří suchý obložení mazlíčka se dvěma až tři palce kabátu, abych dosáhl pěkně foukaného kabátu, aniž by způsobil poškození nebo zlomení. Pokud je kabát oříznutým kabátem a je již zkrácen a já ho chci dostat tak rovně a chmýří, jak jen dokážu, vybral bych mírně tužší úhlednější, který popadne kabát a vytáhne ho přímo během procesu sušení chmýří.

Dalším stylem úhledných štětců, který běžně uvidíte, je ten, který má dlouhé kolíky; Některé, pokud jsou 2–3 “, které nejsou příliš husté a obvykle jsou kolíky velmi flexibilní. Jsou navrženy tak, aby byly jemné na kabátu, což způsobuje nejmenší množství rozbití. Obvykle se používají pro jemné vlasy, které se snadno rozbijí, ale stále musí být načechrané rovně, jako u pudlíků, bichonů, bedlingtonských teriérů nebo psů s podobnými kabáty.

Různé tvary skutečného štětce jsou věcí volby a účelu. Možná, že pokud děláte menšího psa, snadněji by se po těle a nohách psa manévroval menší úhledný kartáč. A můžete použít malý trojúhelníkový štětce ve tvaru trojúhelníku, abyste se dostali mezi očima nebo mezi nohama, aniž byste museli pes tolik pohybovat.

Je třeba si však pamatovat, že úhledné kartáče způsobují určité množství rozbití nebo ztenčení kabátu při použití špatného pro typ kabátu nebo z příliš agresivního kartáčování na suchých kabátech. Kartáčování příliš velkou silou může způsobit spíše zlomení a ztenčení, než aby se vlasy rozmotaly. Vždy doporučuji použít kartáčovací sprej ke snížení statické elektřiny ve vlasech a pomoci stavu a chránit vlasy před kovovými kolíky štětce. Kartáčování suchého kabátu může být velmi drsné a zjistíte, že vaše kartáče se proklouznou a snáze rozdrtí vlasy s menším rozbitím s použitím roztažení nebo kartáčovacího spreje.

Pin kartáče

Druhým nejčastěji používaným štětcem je štětec. Kartáč na špendlíku je obvykle vyroben ze dřeva, má pádl tvarovaný, buď oválný nebo obdélníkový různých velikostí a má dlouhé, rovné kolíky, které jsou mnohem silnější než kolíky úhledného kartáče. Pin kartáče mají také gumovou podložku, že AFnullnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *