Můj domácí pes byl vyhozen ze třídy za to, že byl blbec

M.A. Kropp je spisovatelem toho Mutt. Je milovníkem zvířat a ráda pracuje se svou montážní mix s názvem Lambeau. Vítejte ji tím, že zanecháte komentář.

V prosinci 2013 jsme přijali naše štěně amerického pitbull mix, Lambeau. Bylo mu osm týdnů. Zapisovali jsme ho do třídy štěňat v našem místním výcvikovém zařízení pro domácí zvířata. Udělal to dobře, vzhledem k tomu, že byl štěně. Vystudoval a získal certifikát.

Chtěli jsme pokračovat ve svém tréninku, a tak jsme ho zapsali do třídy další úrovně.

Byla to katastrofa!

Zakňučel a štěkal a přitáhl si vodítko celou první třídu.

Bylo nemožné upoutat na mě jeho pozornost mnohem víc než jen zlomek vteřiny. Jediné, co chtěl udělat, bylo hrát s ostatními psy.

Poslední sláma byla, když jsme začali pracovat, když jsme byli voláni. Vzal jsem ho na konec výcvikové místnosti, kde ho jeden z instruktorů dal na dlouhou linii. Nechal jsem ho čichat hrstka dobrot, které jsem měl, a pak jsem šel na druhý konec místnosti a zavolal ho. Začal se dobře a létal ke mně dolů po místnosti.

A pak asi v polovině dolů se jedna z čekajících psů posunula na její přikrývku po boku.

Bam! Lambeau změnil kurz a vrhl se na ni.

Jsem si jistý, že si myslel, že chce hrát. Byla vyděšená a zašpinila ho na rty. Všichni se sblížili na nich, dostal jsem na něj jeho vodítko a odtáhl ho pryč a hojně se omluvil majitelům chudého domácího psa, na kterého se vrhl.

Vedoucí trenér přišel poté, co se ujistil, že druhý pes je v pořádku, a zeptal se, jestli byl zraněn. Ne. Pak se na nás podívala dolů, mě s rukama kolem mého kňučení, bojujícím štěňátkem a on chtěl jen utíkat a hrát si s ostatními psy.

“Víš, možná bys mohl přemýšlet o několika soukromých lekcích s ním na chvíli.” a potom se vraťte do třídy. “

Což byl samozřejmě její zdvořilý způsob, jak říci, že byl příliš neochvějný na třídní situaci a pro ostatní psy a majitele byl příliš rušivý.

Byl jsem umlněn. Přikývl jsem a odešli. Byl jsem v rozpacích a rozrušený. Co si mysleli všichni ostatní majitelé v této třídě?

“Jaký hrozný pes!” A ta žena ho nemůže zvládnout. “

A trenéři? Byl jsem si jistý, že všichni potřásali hlavami a přemýšleli: „Neměla by toho psa mít. Tak nezodpovědné. Pokud ho nemůže ovládat jako štěně, jak to udělá, když se pěstuje? Možná musí získat Chihuahua nebo tak něco. “

Věděl jsem, že se nemůžeme vrátit do třídy, ale soukromé školení? Není to pro opravdu špatné psy? Ty, které jsou agresivní a nebezpečné? Ne pro roztomilé, super přátelské štěně jako moje.

Přesto se muselo něco udělat. Nechtěl jsem skončit s nepřátelským mazlíčkem, který se nikdo nechtěl přiblížit. Takže jsem se zhluboka nadechl a zařídil zasedání soukromých lekcí.

Víš co?

Byla to jedna z nejlepších věcí, které jsem udělal s Lambeauem.

Náš instruktor byl opravdu milý a ona nám řekla, že někteří psi prostě nemohou být ve skupinové situaci ideální daleko. Musí se učit sebekontrolu a jak se nejprve lépe soustředit.

Servidovali jsme základní cvičení, abychom ho přiměli věnovat pozornost mně, ovládání vodítka a ignorování rozptýlení. Pomalu jsme ho začali přiblížit k ostatním třídám a psům v hlavních oblastech tréninkového budovy. Zlepšil se. Není to dokonalé, ale lepší.

Myslím, že jsem se naučil tolik nebo mnohem víc než on.

Naučil jsem se:

Věnovat mu lepší pozornost mu, než se příliš nadchne.
Jeho aktivující vzdálenost – množství prostoru, který nechal mezi ním a jiným domácím psem, aby se na mě mohl stále soustředit.
Lepší způsoby, jak ho rozptýlit a udržet ho klidnější.

Není dokonalý, ale dokázali jsme absolvovat kurz poslušnosti druhé úrovně a získat jeho promoční certifikát.

Nejsem trenér. Jsem jen majitel psů, který chce, aby se její domácí pes dostal natolik, aby se lidem nevadilo, že je kolem. Stejně jako mnoho jiných majitelů domácích psů.

Mluvil jsem s dalšími majiteli, kteří se cítí jako já – v rozpacích a trochu rozrušený chováním svého psa, ale stále váhám o soukromých lekcích, které jsou obvykle považovány za poslední možnost pro téměř beznadějného psa.

Ale v mnoha případech je několik soukromých sezení bez dalšího rozptýlení jiných psů přesně to, co je potřeba. Musel jsem odložit své pocity a dělat to, co bylo pro mého psa nejlepší.

A kdykoli uslyším někoho, kdo říká: „Váš pes je tak dobrý!“ Vím, že to bylo dobré rozhodnutí.

Cítili jste se někdy rozpačití nebo naštvaní chováním vašeho psa?

Dejte nám vědět v komentářích!

To může být velmi cenné pro ostatní, kteří bojují se svými psy. Pomáhá slyšet od ostatních.

M.A. Kropp je spisovatelem toho Mutt. Je ani aniAl Lover a ráda pracuje se svou hypnoucí mix s názvem Lambeau. Vítejte ji tím, že zanecháte komentář.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *