Mluví vaše kočky a mluvíte zpět?

Jednou z primárních způsobů, jak kočky komunikují, je řeč těla, ale také se vyjadřují hlasitě. A mnoho kočičích hlasových výrazů jde daleko za hranice „meow“.

I když nemám vědecké důkazy, podle mých zkušeností, když se týká toho, že jsou řečeno, želtoiseshell kočky mají mnoho dalších koček. Buckley byl jednou z nejhlasitějších koček, se kterými jsem se kdy setkal. Měla řadu výrazu od prakticky tiché meow po velmi hlasitý a náročný výkřik, který se prakticky přiblížil k výkřiku. Často jsem ji slyšel, jak se někde v domě chová nebo chatuje. Bylo to prakticky, jako by se cítila nucena nabídnout běžný komentář k jejím činnostem: „Myslím, že teď půjdu do ložnice.“ “Ach, možná vyskočím na okno.” To vypadá jako zábava. “ “Podívej! Je tu velký modrý pták u krmítka! “ Zdálo se, že její neustálé potěšení ze všeho v jejím životě musí být vyjádřeno nahlas.

Amber, který opravdu nebyl běžným tortie mnoha jinými způsoby, nebyl moc mluvčí, ale ona čistila víc než jakákoli jiná kočka, kterou jsem kdy poznal. Očistila, pokud se na ni tolik podíváte.

Allegra má poměrně rozmanitý rozsah výrazu. Když je nadšená hračkou, vydává malý zvuk „BRRPP“. Zdá se, že ji někdy používá bez důvodu, že vidím, takže předpokládám, že je tedy zvlášť potěšena nejlépe. Používá také žalostné znějící malé kňučení, když mě vidí, jak si opravuje jídlo v kuchyni. Obvykle je to doprovázeno tím, že si položila tlapy na nohy a ona se zastaví, až ji nechám čichat, co dělám. Protože jsem vegetarián, po mnoho času, ten čich povede k tomu, že se z její strany vymaže nahoru a ona odejde.

Ruby má také docela zvukový repertoár. Ona píská. Mnoho. Je to velmi potěšený malý zvuk, který se může pohybovat od nízkého objemu až po neuvěřitelně vysoký a hlasitý. Když s ní mluvím, zavrčela, zavrčela, když se jí dotknu, a zavrčí, aby oznámila svůj příchod do místnosti. Také vydává tento sladký malý hluk, který je někde mezi pískem a cvrlikáním, když se ke mně poprvé připojí poté, co jsem šel spát. Je to jako ona „tady jsem, mami, přituťme se“ zvuk, a to způsobuje, že se mé srdce roztaví.

A samozřejmě s nimi mluvím. Věřím, že mluvit s našimi kočkami je nezbytnou součástí lidského vazby kočičí, a přestože mohou v některých případech vykazovat selektivní sluch, věřím, že nás poslouchají. Snažím se vyhnout používání dětských řeči, ale někdy jsou prostě tak roztomilé, nemohu si pomoci.

Mluví vaše kočky a mluvíte s nimi?

Ingrid King

Mohlo by se Vám také líbit:
Tortie Talk: Jsou kočky Tortoiseshell mnohem hovořivější než jiné kočky?

Recenze: Pojďme mluvit o kočkách: Konverzace o chování kočičí

Mluvící kočky

«Chiropraktická péče může přinést to nejlepší ve vaší kočce
Umění inspirované kočkami: Seznamte se s francouzským umělcem Raphaelem Vavasseurem »

51 komentářů k mluvení o vašich kočkách a mluvíte zpět?

Pati říká:

7. ledna 2019 v 15:28

Moje torti kočka, kterou jsem pojmenoval „CaliCat“, je opravdu mluvčí.
„Purrtalks“ v otázce zní … a také „píská rozhovory“ .. a také s ní mluvím. Samozřejmě!!!
Je milující a láskyplná … a ovine si tlapy kolem vás jako člověk a položí hlavu k mému čelo … můj manžel a já jsme ji úplně udeřeni.
Je to jemná milující stvoření ,, Abd jsme vděční, že nás našla.

Odpověď

Nancy říká:

13. září 2017 v 18:16

Náš miláček Morgan (zachráněný před 10 a více lety) byl vždy verbální. Tato krásná kočička spí na zádech, je moje kočička v noci a jemně poklepe na ramena a obličej předběžnými meows ve dne v noci. Dostane rychlou pozornost pro veškeré úsilí.

Morgan laskavě vyučoval roztomilé komunikaci s jinými vnitřními kočičkami. Ačkoli někteří mohou toto chování považovat za nepříjemné, vážíme si našich okamžiků něžné řeči a dotyku

Morgan ví, jak stisknout naše tlačítka.

Odpověď

Michelle H říká:

13. července 2016 v 15:48

Naše kočka smíšeného plemene (máma údajně čistý Peršan. Táta ????). Rozhovory neustále !! velmi konverzační. Vstoupí do kočičích dveří Yeowling o svém dni. Je velmi konverzační a očekává ode mě reakci! Mluví a očekává, že budete mluvit. Jeho tón se mění, když má hlad, naštvaný, rozrušený nebo opravdu šťastný. Opravdu se cítím, jako bychom v některých případech konverzovali?
Jakýkoli rodinný útěk po dobu 5 dnů jsme je vložili do auta a přinesli ho s sebou. Miluje to, dokud je jeho rodina tady, je v pořádku. Je velmi osamělý a mluví si s sebou, pokud opustíme město bez něj. Pokud někam půjdeme a nedokážeme ho vzít, najmeme lidi, aby přišli a promluvili si s ním!

Odpověď

Ingrid říká:

13. července 2016 v 15:55

Mohu říci, jak moc se mi líbí, že najmete lidi, aby přišli a mluvili s vaší kočkou, Michelle? To je úžasné!

Odpověď

Chris říká:

28. května 2017 v 1:17

Mám pomerančovou trubici, která dělá to, co vypadá jako 100s různých zvuků. Jako vaše kočka se zdánullnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *