Nebezpečí svátků: Jak pomoci žaludečnímu žaludku vašeho domácího mazlíčka

AddThis Sdílení tlačítek na FacebookFacebookFaceBookshare na Twittertwittertwittershare na PinterestpinterestPinterestshare na moreaddthismore1

S dovolenou díkůvzdání přichází a odejde a příjezdem vánoční prázdninové sezóny je to roční období, kdy na veterinární klinice vidíme spoustu rodinných mazlíčků s trávicími rozrušeními a různým množstvím průjmu a zvracení. Pravděpodobně největším důvodem je krmení nesprávných mastných a/nebo sladkých stolních jídel rodinným mazlíčkům a/nebo dietní nerozvádění, kde rodinní mazlíčci mají přístup k nesprávným potravinám, hračkám, vánočním ozdokám, společenským zboží, ozdoby atd. Mírné případy trávicího rozrušení často přechodně přecházejí samy o sobě, když se ztráta chuti k jídlu, průjmu a zvracení stává závažným nebo intenzivním, doporučuje se veterinární zkouška a zkoumání.

Během jakéhokoli případu průjmu nebo zvracení je zásadní udržovat hydrataci a stav elektrolytu domácího mazlíčka. I když toho lze často dosáhnout poskytnutím ústních kapalin a možností elektrolytu, jako je Gatorade, pokud je trávicí rozrušení příliš závažné, bude zvíře potřebné po půstu po dobu 12 až 24 hodin. Veterináři mohou takové rodinné mazlíčky léčit symptomaticky injekčními tekutinami pod kůží (známý jako subkutánní nebo „subq“ tekutiny), a také dávat injekci boji proti nevolnosti a/nebo pomalé střevní motilitě, aby se minimalizoval průjem.

V závislosti na individuálním případě může být navržena nevýrazná dieta na předpis a/nebo domácí kuře z bílého masa, krůtí nebo štíhlý hamburger, smíchané s bílou rýží nebo vařenými sladkými bramborami. Jsou -li příznaky závažné, může být pro politické příčiny průjmu a zvracení, které může zahrnovat kontrolu stolice pro parazity, stejně jako testování krve CBC/chemie a možná i rentgenové paprsky, jakož i rentgenové paprsky pankreatitida (která je velmi běžná během prázdnin), hemoragická gastroenteritida (známá jako HGE), hepatitida a trávicí trakt cizích těl.

Protože se jedná o roční období, kdy se zakoupí nebo přijímá mnoho nových štěňat a koťat, je třeba zvážit také virová onemocnění, jako jsou psí parvovirus a kočičí Panleukopenia, zejména u mladých rodinných mazlíčků mladších let. Pro své holisticky smýšlející klienty často navrhuji mírné a uklidňující bylinkové kluzké elm podávané 3 až 4krát denně a také přidáním probiotik k jídlu, v nákupu obnovit střevní imunitní systém a střevní zdraví po záchvatech průjmu a /nebo zvracení.

Dovolená

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *