PetMeds® pomocí Atopica ke správě alergií vašeho domácího mazlíčka

AddThis Sharing ButtonsShare na FacebookFacebookFaceBookshare na Twittertwittertwittershare na pinterestpinterestshare na moreaddthishore111

Inhalant a kontaktní alergie na kůži jsou určitě přitěžující pro mnoho majitelů domácích zvířat. Příznaky alergií mohou zahrnovat chronické svědivé nohy, obličej a uši, jakož i sekundární infekce vedoucí ke zvýšenému nepohodlí klienta. V minulých letech to byl často pouze předpis prednison, který poskytoval těmto zvířatům významnou symptomatickou úlevu. Použití dlouhodobého prednisonu nebo kortizonu však může vést k nežádoucím vedlejším účinkům včetně:

– Potlačení imunitního systému a tím i rozvoj sekundární infekce

– Ředění kostí

– předčasné stárnutí

– Predispozice zvířat k cukrovce, pokud se používá dlouhodobě.

Domácí zvířata mohou také vyvinout zvýšenou žízeň, chuť k jídlu a močení a také nežádoucí změny chování. Před několika lety Atopica přišla na trh a poskytla zvířecím opatrovníkům alternativu prednisonu, která opravdu fungovala, a bez všech vedlejších účinků.

Hlavní složka cyklosporin má silný protizánětlivý a antialergický účinek. Vedlejší účinky se vyskytují zhruba u jedné třetiny ošetřených zvířat a mnoho z nich obvykle zahrnuje trávicí rozrušení a zvracení. V některých případech dávat Atopica s jídlem a/nebo s jinými léky na předpis, aby se zabránilo zvracení, může s tímto vedlejším účinkem pomoci.

Dalším hlavním problémem klientů jsou vysoké náklady na používání dlouhodobého používání Atopica. Někteří veterináři předepisují antimykotická ketakonazol současně jako Atopica, což může pomoci snížit potřebnou dávku ATOPICA. Nyní je také k dispozici obecný, ale výsledky jsem nenašel konzistentní s levnějším generickým.

Zjistil jsem, že Atopica afektivní u zhruba 65% ošetřených domácích zvířat, a často se dávka může po několika týdnech zúžit, aby se snížila náklady na alergická zvířata, která potřebují alergické léky dlouhodobě. Použití doplňků, jako jsou omega 3 mastné kyseliny, může také pomoci snížit dávku ATOPICA potřebné k řízení lékařských znaků.

Alergie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *