5 věcí, které je třeba vědět, jestli plánujete získat kočku

Většina jednotlivců říká, že existují „kočičí lidé“ a „lidé psů“. Určitě existuje mnoho rodin, které se rozhodnou pro jednoho nebo druhého, ale existuje spousta jednotlivců, kteří mají rádi oba. Vlastnictví psa se však velmi liší od vlastnictví kočky.

Řekněme, že uvažujete o získání kočky brzy. Existuje několik věcí o vlastnictví koček, které byste měli vědět, a my je právě teď pokryjeme.

Parazity se často můžete vyhnout, pokud svou kočku držíte uvnitř

Existují vnitřní a venkovní kočky. Možná máte ten, který někdy dovolíte jít ven, nebo se můžete rozhodnout, že byste měli lépe udržovat svého kočičího přítele výhradně ve svém domě nebo bytě.

Vnitřní kočky obvykle žijí déle. Pokud zabráníte kočce v tom, aby se dostala ven, můžete zabránit tomu, aby se na ně zadržely klíšťata a můžete jim zabránit v získání blech. Blechy mohou být noční můrou, kterou se můžete zbavit, takže by to mohlo být dostatečné důvodem k rozhodnutí, abyste se rozhodli, že váš nový mazlíček by měl být vnitřní kočka.

Můžete trénovat některé kočky, aby šli na vodítko s vámi, abyste na ně mohli dávat pozor. Někteří z nich to berou dobře, zatímco jiní se to nelíbí. Pokud je začnete na vodítku, když jsou velmi mladí, je to snazší než pokusit se je zvyknout na myšlenku, když jsou starší.

Možná se divíte, kolik slunce může mazlíček tolerovat. Stejně jako psi, pokud si vezmete svou kočku ven, když je horká, je nejlepší si s vámi nebo jiným způsobem přinést skládací vodní misku, abyste se ujistili, že zůstanou hydratovaní.

(Obrázek z depozitních telefonů)

Kočky jsou nezávislejší než psi

Obvykle je pravda, že kočky jsou více nezávislé než psi, protože se tradičně nebalí zvířata. Z tohoto důvodu mají kočky někdy mimořádnější osobnost než váš průměrný psí společník.

Pravděpodobně nedostanete stejnou oddanost od kočky, jakou by vám dal pes. Nemusí tam být nutně, aby vás osprchovali s náklonností, když se vrátíte z práce jako pes. Přesto je většina koček v cestě dostatečně laskavá, i když své pocity vyjadřují jinak.

Pokud máte kočku, můžete jít na dovolenou

Pokud někdy chodíte na dovolenou nebo opustíte svůj dům nebo byt na několik dní do práce nebo na návštěvu rodinných příslušníků v jiném státě, je to mnohem snazší, pokud máte kočku než psa. Pokud máte psa, musíte ho nechat s přítelem, sousedem nebo členem rodiny, jinak jej můžete nastoupit. Nastupování na psa může být drahé, dokonce i na pár dní.

Většina z důvodů je to, že psi se musí jít ven, aby se ulevili, zatímco u koček potřebujete pouze postavit pro ně krabici na odpadky, spolu s jejich jídlem a vodou. Kočka může být sama o sobě v pořádku, zatímco odcházíte z města tak dlouho, až týden, pokud někomu řeknete, aby se zastavil každých pár dní, aby se přihlásil a viděl, jak se jim daří.

(Obrázek z depozitních telefonů)

Některé kočky mohou dobře žít do svých dospívajících nebo déle

Pokud se rozhodnete získat kočku, měli byste také vědět, že někteří mohou žít po extrémně dlouhou dobu. Domácí plemeno z krátkého krátkosti, nejběžnější rozmanitost koček, které najdete ve Spojených státech, může žít ve svých pozdních dospívajících nebo dokonce do svých dvaceti let. Není neslýchané najít ten, který jednou za čas zasáhne třicet let.

To znamená, že získání kočky bude vážným dlouhodobým závazkem. Pokud si nemyslíte, že můžete být tam, abyste se o zvíře postarali po celý svůj život, je pravděpodobně nejlepší, že ho nedostanete. Je to vždy traumatické pro zvíře, pokud ho musíte rozdat později v životě poté, co jste ho měli po mnoho let a má rád být kolem vás.

Kočky mají koule

Ještě jedna věc o kočkách, která stojí za to vědět, je, že mají tendenci regurgitovat poměrně často. Všichni to čas od času dělají, a to nutně neznamená, že s nimi není něco špatného.

Pokud uslyšíte jeden kašel do plic uprostřed noci, mohlo by to jen znamenat, že se snaží uvolnit vlasy. Až se to stane, budete to muset vyčistit jako majitel zvířete.

(Obrázek z depozitních telefonů)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *