Klientská komunikace

od Kathy Hosler
11. července 2013

Přestože váš oficiální název úkolu může být „profesionální stylista pro domácí mazlíčky“, je to bezriziková sázka, že mnoho z vašich klientů také očekává, že budete čtenářem mysli. Ať už jste si pečlili jen několik měsíců nebo po dobu 30 let, velké nabídky majitelů domácích zvířat věří, že byste měli okamžitě přesně pochopit, jak chtějí, aby se jejich cenné domácí mazlíčky upravovaly.

Otřásáte se, když někdo přijde do vaší krásy a také uvádí, že chce na svého psa „řez štěňat“? Všichni chápou, že řez štěňat znamená něco jiného než každý. Můžete si okamžitě představit typ obložení, který by vypadal fantasticky na jejich kousek miláčku, ale to, co mají na mysli, může být úplně jiné. Pravda je taková, že velké množství problémů, které se objevují mezi žeory a majiteli domácích zvířat, je přímým důsledkem špatné nebo nejisté komunikace.

Podívejme se na příklad střihu štěně. Nový klientka je k dispozici a také požaduje řez štěňat pro její osmiměsíční miniaturní pudl. “Víš, chci, aby ji po celém světě nadýchala, stejně jako štěně,” říká klient důrazně. To je, když nejen požadujete, aby se stal čtenářem mysli; Musíte být také detektivem. Začněte tím, že se přímé oko spojte s klientem a také se ptáte na konkrétní obavy ohledně toho, co chtějí. Chtějí pudl nohy? Čistá tvář? Přesně co takhle délka kabátu, která zůstane na těle?

Nyní je čas, abyste dostali tři extrémně cenné nástroje. Prvním je stylingový graf nebo fotografie, které ukazují různé styly a délky, které lze na jejich psa položit. Nechte je, aby se na to podívali a poukazovali na vás, co chtějí pro svého psa.

Druhým je vládce – ano, vládce. Přesně kolikrát vám člověk řekl, že si přál, aby jejich pes měl jeden centimetr vlasů, aby zůstal kolem jeho těla, a pak vám ukázal délku, kterou očekávají otevřením palce i prstu – stejně jako oblast mezi nimi je nejméně dva palce? S vládcem se netýká.

Třetí i potenciálně nejcennějším nástrojem je hřeben. Prozkoumejte domácího mazlíčka, zatímco majitel je stále tam, abyste zjistili, v jakém typu je. I když majitel přísahá: „Čištění ho každý den!“ Musíte si vzít čas na tento důležitý krok.

Pokud je mazlíček matný a také chápete, že bude muset být vložen do krátkého klipu, buďte jednoduché a také řekněte majiteli. Ukažte jim, kde je rohož a proč ji nelze vysáhnout. Je to skvělý koncept, který je naznačuje, že vydání, pokud musíte svému psovi poskytnout „smoothie“. Nikdy neříkej: „Uvidím, co dokážu,“ pochopení, že to budete muset oříznout opravdu krátké, ale poskytnout majiteli vnímání, že nějak budete moci zachránit jejich miláčku načechraný pooch. Nelibujte, co nemůžete doručit.

Nikdy není skvělá věc, když se klient vrací pro svého domácího mazlíčka a není připraven vidět svého psa s extrémně kousky nebo žádné vlasy. Mohou mít pocit, že jste je zradili, a vždy budete mít na paměti, že jste oholili jejich špatné dítě. (Nevadí, že to bylo majitele majitele … pro majitele je to stále vaše chyba, že jejich domácí mazlíček je „oholený“, pokud oba nesouhlasí s krátkým klipem v době poklesu.) Na druhou stranu „Pokud je domácí mazlíček ve velkém stavu, stejně jako vy i majitel, jste ve smlouvě o typu stylu, který poskytnete svému psovi, možná budete moci dokázat ženicha, který bude mít majitele skákání pro radost.

Bez ohledu na konečný výsledek „řezu štěňátka“, pokud jste pravdiví, přímé, a také máte nejlepší zájmy domácího mazlíčka, kdykoli mluvíte s majitelem, je velmi pravděpodobné, že uvidí věci vaší cestou. Skvělá komunikace jde dlouhou metodou k vytvoření spokojeného i oddaného klienta.

Skvělý mazlíček musí nosit mnoho klobouků: čtenář mysli, detektiv, komunikátor, vyjednavač a další. Postavte se tedy na své klobouky a také si zajistěte péči!

Celkový

1

Akcie

1

0

0

0

0

Reklamy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *