Přiznání: Moje kočky jsou zpožděny na očkování

Poznámka: Moje rozhodnutí o tom, kdy očkovat moje kočky, nemusí být nutně stejná jako vaše rozhodnutí. Každá možnost přichází s vlastními riziky a musíte se rozhodnout, co je pro vaši konkrétní situaci a speciální kočky nejlepší.

Jsem nezodpovědný majitel domácího mazlíčka.

Moje kočky jsou splatné na jejich očkování a na vakcínách byly téměř vždy pozadu, protože jsem se stal majitelem koček v roce 2005.

Současné záznamy ukazují, že Scout by měl mít vakcínu proti psi se vakcínu před rokem. A obě kočky by měly mít před 30 dny vakcíny proti vzteklině. Mnoho měst má zákony, které vyžadují, aby všechny domácí kočky (a domácí psi) byly aktuální o očkování proti vzteklině, takže mě dělá zločincem. Moje kočky také nemají licenci (nikdy nebyly), což je další trestný čin.

Věřím, že většina vnitřních koček je z následujících důvodů „pozadu“ na očkování. Nejedná se o vědecké důvody, ale moje vlastní názory.

1. Náklady na očkování kočky jsou bariérou.

Primárním důvodem, proč lidé očkovají své rodinné mazlíčky, je to, že si to nemohou dovolit. Není to proto, že jsou nezodpovědní.

Naštěstí existuje několik způsobů, jak ušetřit peníze na očkování pro vaši kočku:

Nejprve se zeptejte místní humánní společnosti nebo jiného přístřeší, pokud používá nějaké očkovací kliniky nebo pokud ví o jakýchkoli doplňkových nebo diskontovaných očkovacích příležitostech ve vaší oblasti. Pokud existují, domluvte si schůzku a nebuďte pozdě. Mnoho z nich bude běžet na základě prvního, dřív na kole, tak se tam dostane velmi brzy a počkejte ve frontě.

Zadruhé, pokud máte dostatečně dobré skóre kreditního skóre, můžete požádat o účet prostřednictvím úvěru na péči. Pečovatelská kreditní skóre je karta pro úvěrové skóre zdravotnictví, která obsahuje možnosti financování, takže se můžete vyhnout placení úroků, pokud splácíte svůj dluh do určitého propagačního období, obvykle šest měsíců.

Zatřetí, promluvte si s veterinářem vaší kočky o tom, které vakcíny jsou pro vaši kočku skutečně potřebné. Nemá smysl očkovat vnitřní kočku pro určitá nemoci, pokud obecně neexistuje riziko, že by mohl kontaktovat nemoci na prvním místě. Mnohem více informací naleznete v příspěvku o tom, jak spousta vakcín psů opravdu potřebuje, protože se vztahuje také na kočky.

2. Zdravotní rizika spojená s vakcínami.

Vakcíny vždy přicházejí s menším rizikem negativní reakce, i když pro mě to není důvod k očkování kočky vůbec.

Mírné reakce na vakcínu by mohly zahrnovat horečku a sníženou chuť k jídlu, podle zdravotního střediska Cornell Feline [1]. Mnohem závažnější reakce by mohly zahrnovat alergickou reakci ohrožující život nebo vývoj nádoru v místě vakcíny zvaném sarkom.

Ted Kerasote o tomto čísle psal v knize „PUKKA SMISE: hledání pro psy.“

V roce 1987 Pennsylvánie vyžadovala, aby byly všechny kočky očkovány proti vzteklině, napsal. “Během krátkého času si veterináři začali všimnout, že sarkomy rostou přímo v místě, kde byla vakcína injikována.”

Tyto rakoviny byly agresivní, napsal Kerasote. “A pravděpodobnost, že se nádor vyvíjí v místě injekce, zvýšila počet vakcín, které byly na tomto místě podávány souběžně.”

3. Zeptáním se, zda je to nutné spoustu vakcín.

Některé vnitřní kočky jsou „za“ očkováním, protože mnohem více a mnohem více majitelů koček si uvědomují, že po počátečních očkováních kotě mohou kočky mít imunitu po celý život nebo alespoň po dobu více než dva nebo tří let.

To samozřejmě není omluva k přeskočení pravidelných zdravotních zkoušek pro vaši kočku. Není to také důvod, proč se vyhýbat očkování kotě nikým způsobem, pokud jste neprovedli svůj výzkum a plně pochopili související rizika. Onemocnění, které tyto vakcíny zabezpečují proti, jsou bezpochyby závažné a kočky a koťata na ně umírají každý rok.

Přesto je problém nadměrného vakcinujícího skutečným problémem a majitelé koček, který by mohli zvážit, je testování titru. Titrový test je krevní test, který postupuje koncentraci určitých protilátek.

“Vakcíny jsou uvedeny, aby ukázaly tělu, aby rozpoznalo a reagovalo na určitý antigen/infekci a protilátka proti němu,” napsal bloggerka Jana Rade v hostujícím příspěvku pro ThatMutt.com při testování titrů pro psy. Navštivte její blog Dawg Service, kde najdete mnohem více informací o problémech se zdravím psů.

“Titry se dívají na krev, aby zjistily, zda je přítomna konkrétní armáda,” napsala. “Takže pokud je armáda, není důvod k najmutí, že?”

Náklady na titrový test se liší v závislosti na tom, kde žijete. Když jsem naposledy zkontroloval s veterinářem koček, každý test by byl několik set dolarů (to je na kočku) a musíte kočku technicky znovu testovat, abyste se ujistili, že je stále chráněn.

Upřímně řečeno, mnoho z nás nebude utrácet tento druh peněz za titrtests – especially not on an annual basis. Personally, I am a lot more comfortable choosing not to vaccinate my indoor cats after a certain point or choosing to wait an extra year or two between boosters. My decision would be different if my cats were allowed outside.

4. Cats typically hate the vet.

My cat Scout is very aggressive at the vet’s office. He tries to bite and scratch out of fear, and it’s a very traumatic experience for him. It’s also scary for the vet and the vet techs who have to manage him (And not to mention, embarrassing for me!). during his a lot of recent visit to the vet (in 2011), the vet chose to vaccinate him twice for rabies because she wasn’t sure if she administered the first vaccine properly. This was not her fault. Scout is very tough to deal with, and the vet had needed to jump back while giving the first vaccine for her own safety.

I felt bad that Scout had a lot of likely received a “double dose,” and I told myself I would not force my cat to be vaccinated ever again as long as I genuinely believed he was safe without the vaccines. I’m comfortable with this choice because I believe the chances of my pampered, indoor cat contacting rabies or distemper is literally nearly zero. Plus, I believe he is likely immune for life or for at least the next five years considering that he has received these vaccines multiple times throughout his life.

5. The person does not feel responsible for vaccinating ownerless cats.

There are absolutely some cat owners who really don’t care about their cats and as a result don’t bother with vaccinations. I believe these cat owners are rare. Others are doing a good thing by feeding and using shelter to stray or feral cats but do not believe they are responsible for vaccinating those cats considering that the cats “just showed up” or are “stray” or “wild.” This is why trap/neuter/release programs are so important. Feral cats are trapped, spayed or neutered, vaccinated and returned to their habitats where they will be unable to reproduce or spread certain diseases.

So what must cat owners do?

I know some people will now conclude that I am a horrible cat owner, but that’s not really what this post is about. I wanted to start an open, sincere discussion about vaccinating cats. If there are any vets reading this, I hope they will join the conversation as well.

These are all decisions that must be discussed with your cat’s vet, and if the vet is not open to discussions I hope you have another vet in your area. All decisions about whether or not to vaccinate cats and how often come with risks, and you have to decide what is best for your particular situation and your own cat.

I choose not to vaccinate my cats as often as recommended. I also choose not to do titer tests, and I am comfortable with these decisions. I believe it is crucial to take my cats to the vet if they appear sick. I believe it is crucial to take them in for basic health exams – every year for my older, friendly cat Beamer and every two-and-a-half years for my vet-aggressive cat Scout. This is what works for us. I love my cats very much and I value them as family members.

A co ty? how often do you vaccinate your indoor cats?

Citation:1. http://www.vet.cornell.edu/FHC/health_resources/Vaccines.cfm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *